Erdoğan’ın Menderes göndermesine, CHP’li Özel'den İsmet İnönü cevabı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan’ın Menderes göndermesine, CHP’li Özel'den İsmet İnönü cevabı
Abone ol
CHP Grup Başkanvekili Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Menderes'in liderliğindeki DP'nin iktidara geldiği tarihe gönderme yapmasına cevap verdi. Özel, "Tayyip Erdoğan bugün küçük bir detayı atlamış" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP'nin Meclis grubunda seçim tarihi vermesinin ardından muhalefet kanadından açıklamalar gelmeye devam ediyor. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Tayyip Erdoğan bugün küçük bir detayı atlamış" dedi.

Daha önce 18 Haziran seçimleri için "Mevsim şartlarına göre biraz öne alabiliriz" diyen Erdoğan'ın, AKP'nin Meclis grubunda 14 Mayıs 1950'de yapılan seçimlerde Adnan Menderes liderliğindeki Demokrat Parti'nin iktidara geldiği tarihe gönderme yaparak tarih vermesi tepkilere neden oldu.

RELATED VİDEO
'BİZİM EN BÜYÜK ZAFERİMİZDİR'

CHP'li Özel sosyal medya hesabından Erdoğan'ın Menderes göndermesine, İsmet İnönü'nün sözüyle yanıt verdi. 14 Mayıs 50 tarihi için İsmet İnönü'nün "bizim en büyük zaferimizdir, memleket için ve bizim için büyük bir şereftir" ifadelerine yer veren Özel, "14 Mayıs 2023 de adalete ve demokrasiye susamış milyonlar için bir büyük zafer daha olacak" dedi.


NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında seçim için 14 Mayıs Pazar 2023 tarihini işaret etti.

Konuşmasında, "Rahmetli Menderes, 14 Mayıs 1950'de 'Yeter söz milletin' demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. 'Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek 2023'te milletimizin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün, Altılı Masa diyerek karşımıza çıkan darbe şakşakçılarına, kifayetsizlere 'yeter' diyecektir" ifadelerini kullandı.

DP YÜZDE 55.2, CHP 38.6 OY ALMIŞTI

14 Mayıs 1950'de yapılan seçimleri Demokrat Parti yüzde 55,2 oy oranı ile kazanmıştı. Bu seçimlerde CHP, yüzde 39,6 oy almıştı. 


Ak Ailesinin acı kaybıÖnceki Haber

Ak Ailesinin acı kaybı

Agos’un eski binasına Hrant Dink fotoğrafı ve güvercin görüntüleri yansıtıldıSonraki Haber

Agos’un eski binasına Hrant Dink fotoğra...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar