Emekliler için kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor, yeni yıla kalmayacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Emekliler için kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor, yeni yıla kalmayacak
Abone ol
Köşe yazarı Selvi, emekliye zam konusunun önümüzdeki hafta Cevdet Yılmaz başkanlığında bakanlar düzeyinde ele alınacağını belirtti. Selvi "Kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor. İzlenimim zammın yeni yıla bırakılmadan yansıtılacağı yönünde" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kahvaltıda bir grup gazeteciyle biraraya geldi. Işıkhan toplantıda yaptığı açıklamada, emeklilerin zam beklentisine ilişkin, "Emeklilere yönelik olarak Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat doğrultusunda bir çalışma yürütülüyor. Bu konuda çalışma tamamlandığında Sayın Cumhurbaşkanımıza sunulacak" demekle yetindi.

HAFTAYA BAKANLAR DÜZEYİNDE GÖRÜŞÜLECEK

Toplantıya katılan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, konunun, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında bakanlar düzeyinde ele alınacağını belirtti. Çalışmanın tamamlanmasının ardından kabinede görüşülerek, sonrasında Meclis'e sunulacağını aktardı.

Emekliye zam konusundaki duyumlarını ise şöyle aktardı: "Daha önce emeklilere zam konusunda üç alternatife göre hazırlık yapıldığını yazmıştım. 'Seyyanen, en düşük aylığın yükseltilmesi ve oransal bir artış' yapılması yönündeydi. Kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor. İzlenimim emekli zammının yeni yıla bırakılmadan emeklilere yansıtılacağı yönünde. YAZININ TAMAMI

Anahtar Kelimeler:
Trafik sigortası için önemli kararÖnceki Haber

Trafik sigortası için önemli karar

Dış finansmanda yaşanan problemleri aşıyoruzSonraki Haber

Dış finansmanda yaşanan problemleri aşıy...

Yorum Yazın

Tiktok takipçi hilesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar