Eğitim-Sen Hakkari Şubesi; 28. Kuruluş Yıl Dönümünü Halaylarla Kutladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Hakkari Şubesi, 28. Kuruluş yıl dönümünü halaylarla kutladı.

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) bağlı  Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Hakkari Şubesi “28. Yıl Dönümü” vesilesiyle dayanışma etkinliği düzenledi.

KESK konferans salonunda düzenlenen etkinlik emek ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Günün anlam ve önemine binaen kısa bir açıklama yapan Eğitim Sen Hakkari Şube Başkanı Murat Balıkesir, “ Kuruluş yıl dönümümüzde umudumuzu ve cesaretimizi büyütmek için düzenlediğimiz dayanışma etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

Eğitim emekçileri adlı slayt gösteriminin ardından sahneye çıkan minik Mira Kürtçe şiir okurken abisi Emre Ceyhan ise şarkı söyledi. Miniklerin sahnedeki performansları eğitimcileri kendilerine hayran bıraktı.

Sanatçı Ersin Baran’ın özgün müzik şarkılarıyla devam eden etkinlikte katılımcılara çiğköfte ve içli köfte ikramı yapıldı.

Program canlı müzik eşliğinde çekilen halaylarla son buldu.


Milli Yol Partisi Hakkari Kongresi YapıldıÖnceki Haber

Milli Yol Partisi Hakkari Kongresi Yapıl...

HDP'li Temel'den Okuyan'a cevap: 'Kabullenilemeyen şey dayanışma, birlik ve halkların tarihsel ittifakıdır'Sonraki Haber

HDP'li Temel'den Okuyan'a cevap: 'Kabull...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar