Eğitim Sen Diyarbakır Şube: Diyarbakır’da 4 öğretmen basın açıklamasına katıldıkları için görevden alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eğitim Sen Diyarbakır Şube: Diyarbakır’da 4 öğretmen basın açıklamasına katıldıkları için görevden alındı
Abone ol
Eğitim-Sen Diyarbakır 2. Şube Başkanı Fesih Zirek, Diyarbakır’da Eğitim-Sen üyesi dört öğretmen görevden alındığını açıkladı.

Eğitim-Sen Diyarbakır 2. Şube Başkanı Fesih Zirek, Diyarbakır’da Eğitim-Sen üyesi dört öğretmenin basın açıklamasına katıldığı gerekçesiyle görevden alındığını açıkladı. Zirek, öğretmene görevden alınacaklarının sözlü olarak bildirildiğini de belirtti.

Rudaw'da yer alan habere göre; 21 Kasım’da Diyarbakır’da Dağkapı Meydanı'nda, Türkiye'nin Rojava ve Kürdistan Bölgesi’ne yönelik askeri operasyonları bir grup tarafından basın açıklamasıyla protesto edilmek istendi ancak güvenlik güçleri açıklamaya izin vermedi. Polisin müdahalesi üzerine Eğitim-Sen 1. Şube Başkanı Emine Akşahin ile sendika üyeleri Welat Kaya, Serhat Kılıç ve Hasan Çitrik adlı 3 öğretmen de katıldığı basın açıklamasında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Eğitim-Sen 2. Şube Başkanı Fesih Zirek, öğretmenlerin görevden alınacağının sözlü olarak kendilerine bildirildiğini, ancak bahsi geçen dört öğretmenden sadece birine resmi olarak görevden uzaklaştırılma yazısının gönderildiğini söyledi.

Zîrek, "Dört arkadaşımıza da resmi olarak yazı gönderilirse açıklama yaparız" diye konuştu. 


HDP'li Koçyiğit: İsteyen her kadına HPV aşısının uygulanmalıÖnceki Haber

HDP'li Koçyiğit: İsteyen her kadına HPV...

Bakan Bilgin: Asgari ücret çalışma takvimi yarın belirlenecekSonraki Haber

Bakan Bilgin: Asgari ücret çalışma takvi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar