Düzce ve Sakarya'da deprem

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Düzce ve Sakarya'da deprem
Abone ol
Düzce Valisi Cevdet Atay, kentte yaşanan 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından eğitim-öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu. Sakarya'da da tedbir amaçlı eğitime ara verildi.

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi.

Düzce'de 5.9 büyüklüğünde deprem Düzce'de 5.9 büyüklüğünde deprem

Düzce Valisi Cevdet Atay, yaşanan 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından tedbir amaçlı eğitim-öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Paylaşımında, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacağı belirtildi. Kentte meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından Valilik, AFAD ve 112 Acil Servis ekiplerine şu ana kadar ulaşan can kaybı bilgisinin bulunmadığını vurgulayan Atay, ekiplerin saha taramasının devam ettiğini vurguladı.

SAKARYA'DA DA EĞİTİME ARA

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım da, deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı. Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Değerli hemşerilerimiz, Düzce'de meydana gelen ve ilimizde de hissedilen deprem nedeniyle, tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında eğitim-öğretime 23 Kasım 2022 tarihinde 1 gün ara verilmiştir. Tüm hemşerilerime geçmiş olsun."

Vali Kaldırım, saha araştırmalarına göre şu an kent genelinde hasar bulunmadığını, herhangi bir yaralanmanın söz konusu olmadığının altını çizdi.


DÜZCE ADLİYESİNDE HASAR MEYDANA GELDİ

Çevre illerden de hissedilen depremde, Düzce Adliyesi'nin dış cephesinde hasar meydana geldi.

deprem.jpg

Binanın dış cephesindeki bazı kaplamaların bina girişine düştüğü görüldü.


Hakkari Barosu, tilkiye yapılan işkence görüntüleri üzerine açıklama yaptıÖnceki Haber

Hakkari Barosu, tilkiye yapılan işkence...

Düzce'de 5.9 büyüklüğünde deprem: Biri ağır 22 kişi yaralandıSonraki Haber

Düzce'de 5.9 büyüklüğünde deprem: Biri a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar