DEVA Partisi Hakkari İl Teşkilatından "Yeneroğlu" açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DEVA Partisi Hakkari İl Teşkilatından "Yeneroğlu" açıklaması
Abone ol
Demokrasi ve Atılım Partisi Hakkari İl Teşkilatı; Partilerinin İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir polis amiri arasında yaşanan “Ahlaksız Sensin” tartışmasına ilişkin basın toplantısı düzenledi. 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen açıklamaya destek veren DEVA Partisi İl Başkanı İbrahim Piruzbeyoğlu; “Önümüzdeki ilk seçimde zafer elde edip hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir polis amiri arasında yaşanan "Ahlaksız sensin" tartışmasına 81 ilde eş zamanlı ortak basın açıklaması yaptı. 

Tüm illerde eş zamanlı okunan açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğünün; dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır denildi.

Hakkari’deki açıklamada konuşan DEVA Partisi İl Başkanı İbrahim Piruzbeyoğlu,” Bugün, DEVA Partisi’nin tüm Türkiye’deki teşkilatları olarak basının karşısındayız. Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü; dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır diyen Piruzbeyoğlu,” Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır. Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir. Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Piruzbeyoğlu açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz. Genel Başkanımızın vurguladığı gibi; Önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz. Bizler, DEVA Partisi İl Teşkilatı olarak kararlıyız. Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pınar Gültekin davasında 23 ay sonra karar çıktı: Katile haksız tahrik indirimiÖnceki Haber

Pınar Gültekin davasında 23 ay sonra kar...

Mustafa Şentop'un danışmanı Güngör: Kürtlerle kader birliği yapmak dışında kalıcı bir çözüm yolu yokSonraki Haber

Mustafa Şentop'un danışmanı Güngör: Kürt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar