Cumhur İttifakı'na çağrı: Başkenti Diyarbakır'a

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhur İttifakı'na çağrı: Başkenti Diyarbakır'a
Abone ol
Çalık, Cumhur İttifakı'na 'hıyanete karşı' başkentin Ankara'dan Diyarbakır'a taşınması çağrısında bulundu.

Demokrat Haber

 
Cumhur İttifakı'na çağrı: 

Çalık, Cumhur İttifakı'na 'hıyanete karşı' başkentin Ankara'dan Diyarbakır'a taşınması çağrısında bulundu. 
Gümüşhane Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'ne geçtiğimiz günlerde doktor öğretim üyesi olarak atanan ve Türkiye Günlüğü Dergisi'nin genel yayın yönetmeni Mustafa Çalık, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tarih yazabileceğini iddia ederek 'hıyanete karşı' başkentin Ankara'dan Diyarbakır'a taşınması çağrısında bulundu.
 
Çalık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'hıyanete karşı' olağan üstü ve caydırıcı bir kararlılık nasıl sergilemenin başkenti Diyarbakır'a taşımakla mümkün olacağını iddia etti.
 
Bu fikrini 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a aktardığını ancak Özal'ın Demirel'in muhalefetinden çekindiği için göze alamadığını belirten Çalık, "Artık vakit tamam olmuştur. Erdoğan-Bahçeli ikilisi tarih yazabilir!" dedi.

Çalık'ın, böyle bir durum karşısında Demirel'in yapacağı muhalefeti ise, "goygoy" olarak yorumlaması ayrıca dikkat çekti.

Çalık'ın paylaşımı şu şekilde; "Bölücü hıyânete karşı olağan üstü ve caydırıcı bir kararlılık nasıl sergilenebilir? - BAŞKENT'i Diyarbekir'e taşıyarak! Bunu ilkin Özal'a teklif etmiştim, ama Demirel'in goygoyundan çekindiği için göze alamadı. Artık vakit tamam olmuştur. Erdoğan-Bahçeli ikilisi tarih yazabilir!"

Çalık daha önce yaptığı başka bir paylaşımda ise, Birinci Dünya Savaşı'nın ardından yurdu terk eden İttihatçıların üst düzey isimlerinin yurt dışında suikastlarla öldürülürken Ankara Hükümeti'nin "kökleri kurusun" diye seyrettiklerini iddia etmişti.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Liselerde yüz yüze sınavlar 8 Mart'tan itibaren yapılacakÖnceki Haber

Liselerde yüz yüze sınavlar 8 Mart'tan i...

Çığ riski altında saman taşıma nesaisiSonraki Haber

Çığ riski altında saman taşıma nesaisi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar