Cübbeli Ahmet’ten imam hatip çıkışı: Çocuklarınızı göndermeyin

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cübbeli Ahmet’ten imam hatip çıkışı: Çocuklarınızı göndermeyin
Abone ol
Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, imam hatip liseleri ve ilahiyat fakültelerine ilişkin açıklamada bulundu.

 

 Cübbeli, "Çocuklarınızı imam hatip lisesine ve ilahiyata göndereceğinize düz okullara gönderin." ifadelerini kullandı.

Bu sözler üzerine Ahmet Hakan, "Aaaa niye?" diye sordu. Ünlü ise "Daha az hasarla çıkarlar" ifadelerini kullandı. 
CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hakan Bayrakçı ve Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı.

'İMAM HATİP LİSELERİNE GÖNDERMEYİN'

Gündeme ilişkin konulardan yorum yapan Ünlü, bir ara imam hatip liselerine ilişkin de dikkat çeken ifadeler kullandı. Cübbeli Ahmet, "Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin" dedi. Ahmet Hakan'ın "Aaa niye?" diye şaşkınlıkla sorması üzerine Cübbeli Ahmet Hoca şunları söyledi:

'DAHA AZ HASARLA ÇIKARLAR'
Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik, kız çocuklarımız geliyor; hocaya sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan 'Kuran değişsin' diyen adam şu an da Ankara İlahiyat'ta 

ADAMI EKMEĞİNDE EDİYORLAR HELLAM6 saat önce
göndermeyin ki biz ekmeğimizden olmayalım demek istemiş hiç olmassa imam hatip ilahiyat bu cemaatlere nazaran biraz daha realitedeler.birde dinin amacı ne birilerin kul köle olmak mı allah a kul köle olmak mı .bunlara göre şeyhe kul köle olmak gibi bir şey milattan sonra 400 ler 500 ler gibi ruhbanlık sınıfı oluşan hristiyanlığa çevirmişler islamıda yani dini inancı tekeline alıp rant elde ediyor.ya dünyada islami usül yaşayan ülkeleri araştırmışlar isveç norveç yenizelanda falan çıkmış. orada böyle cemaatte yok islamı inancı anlatanda yok .yalan hırsızlık rüşvet adam kayırma aldatma yok denecek kadar az faiz desen sıfır birde islami geçinen ülkelere bak hep içi boş şekilcilikten başka bir şey değil sırf bu ruhbancı cemaatçiler yüzünden.
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Barcelona’ya bir çelme de Cadiz’denÖnceki Haber

Barcelona’ya bir çelme de Cadiz’den

Kediyi öldürdü, boyayarak camına astı: 'Sanat yaptım, siz ne anlarsınız'Sonraki Haber

Kediyi öldürdü, boyayarak camına astı: '...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar