Çölemerik'in İzmir buluşması!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çölemerik'in İzmir buluşması!
Abone ol
Hakkarili Araştırmacı Yazar İhsan Çölemerikli, İzmir Hakkarililer Derneğinde düzenlenen söyleşi ve imza gününde okurları ve hemşerileri ile buluştu.

Hakkari tarihini, kültürünü tarihsel süreçlerini çeşitli kitaplarla dile getiren ve bu güne kadar çok sayıda kitap yazan Hakkarili Araştırmacı Yazar İhsan Çölemerikli, İzmir Hakkarililer Derneğinde düzenlenen söyleşi ve imza gününde okurları ve hemşerileri ile buluştu.

İzmir Hakkarililer Derneği tarafından organize edilen söyleşi ve imza gününe yoğun ilgi vardı.

Hakkari’nin yetiştirmiş olduğu önemli Tarihçi, Araştırmacı Yazarlarından olan İhsan Çölemerikli çalışmaları ve yazdığı kitapları ile tarihsel geçmişe ayna tutarken, aynı zamanda romanları ile de büyük beğeni topluyor.

İhsan Çölemerikli, Mezopotamya Uygarlığında Hakkâri, Cembeli, Zeynel Bey, Mome, Şina Şengale, Hakkari Suretleri isimli kitapları ile Hakkari tarihine ayna tutarken, romanları ile de Hakkari’nin folklorik yaşamını okurları ile buluşturuyor.

İzmir Hakkârililer Derneği tarafından organize edilen söyleşi ve imza günü dernek merkezinde yapıldı. Söyleşiye İzmir, Manisa Aydın ve civarında bulunan Hakkarililer ve yazarın okuyucuları yoğun ilgi gösterdi.

Sohbet tadında süren söyleşi sonrasında okurlarına kitaplarını imzalayan yazar İhsan Çölemerikli, İzmir’de bulunmaktan, Hakkârili hemşerileri ile bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi.

İzmir Hakkârililer Derneği Başkanı Lezgin Ünal konu ile ilgili şu ifadelerde bulundu.

''Biz İzmir Hakkarililer Derneği olarak kültür sanat ve ilimize özgü değerlerimizi tanıtma noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son birkaç aydır çeşitli alanlarda emek veren yazarlarımızı konuk etmeye başladık. Bu hafta da ilimizin saygın değerlerinden Araştırmacı Yazar İhsan Çölemerikli’yi ağırladık. Programımız dolu dolu geçti. İhsan hocamıza ve katılan bütün dostlarımıza teşekkür ediyoruz dedi.

Yapılan Söyleşi ve imza gününden sonra topluca verilen yemek ile program sona erdi.

d1460efb-c464-41e7-9f3f-62d249035798.jpg

f940b620-d661-4e00-b084-2e38273317d9.jpg


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Demirtaş'tan Enes Kara mesajı: Bu düzeni değiştireceğizÖnceki Haber

Demirtaş'tan Enes Kara mesajı: Bu düzeni...

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Telefonları dinlenseydi Pensilvanya’yla konuştuğu kaydedilirdiSonraki Haber

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Telefonları d...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar