CHP'li vekillerden 'Yeter, söz milletindir' akımı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP'li vekillerden 'Yeter, söz milletindir' akımı
Abone ol
Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında YSK'ya güvenmediğini yineleyerek 'Yeter, söz milletindir, Millet İttifakı'nındır' demesi üzerine CHP'li vekiller harekete geçti. Vekiller, #YeterSözMilletin etiketiyle sosyal medyada akım başlattı.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Demokrat Parti'nin 1950'de kazandığı seçim sloganına atıf yaparak seçim tarihini 14 Mayıs olarak işaret etmesine değindi. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında "Yeter, söz milletindir, Millet İttifakı'nındır" demesi üzerine CHP'li vekiller sosyal medyada "YeterSözMilletin" etiketiyle akım başlattı. Vekillerin videolu paylaşımlarında, 1950 Türkiye genel seçimlerinde DPnin kullandığı ünlü afişlerde yer alan "Dur" işaretini yapması dikkat çekti.

RELATED VİDEO
Grup toplantısında alınan kararla CHP'li milletvekilleri video çekerek Twitter hesaplarından bu videoları paylaştı.

'BEŞLİ ÇETELERE, UYUŞTURUCU BARONLARINA 'DUR' DEMEK İÇİN'

"Yeter! Söz Milletindir!" 1950 Türkiye genel seçimlerinde Demokrat Parti'nin kullandığı ana slogandı. Partinin ünlü afişinde "dur" anlamına gelen bir el vardı.

indir.jpg

CHP'li vekiller de videolarını DP'nin afişlerine uygun şekilde ellerini kaldırarak çekti.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, "Uyuşturucu baronlarına dur demek için Yeter Söz Milletin" sloganıyla, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Beşli çeteye artık yeter" sloganıyla akıma katıldıkları videolarını paylaştı.

 

'YOKSULLUĞA, YOLSUZLUĞA, YASAKLARA YETER'

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, #YeterSözMilletin etiketiyle paylaştığı videosunda, "Yoksulluğa, yolsuzluğa, yasaklara yeter" dedi.


CHP 27'inci Dönem Muğla Milletvekili Mürsel Alban, "Doğanın, ormanların ranta kurban edilmemesi için artık yeter" dedi.


27'inci Dönem CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'in odağında ekonomik kriz vardı.


CHP'li siyasi isimlerden gelen diğer paylaşımlar ise şöyle:


Hak, hukuk, adalet için#YeterSözMilletin ! pic.twitter.com/syGBlWF6cp

— Tahsin Tarhan (@tahsintarhan) January 24, 2023
Yeter Söz Milletin!#YeterSözMilletin pic.twitter.com/s6yvp3QktS

— Burhanettin Bulut (@eczburhan) January 24, 2023
Yolsuzluklara,hırsızlıklara ve uyuşturucu baronlarına dur demek için Yeter Söz Milletin! ???????? #YeterSözMilletin pic.twitter.com/hD5UNAzGGb

— Özkan Yalım (@ozkan_yalim) January 24, 2023
NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında YSK'nin geçersiz saydığı oy pusulalarını hatırlatmış, "YSK'ya güvenseydik özel olarak sandık güvenliği için çalışmazdık. Yargıya, Yüksek Seçim Kurulu'na güvenmiyoruz; bu kadar açık" demişti..

Kılıçdaroğlu konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs'ı işaret etmesine de değinmiş, Demokrat Parti'nin 14 Mayıs 1950'de kazandığı seçimlerdeki "Yeter. söz milletindir" sloganına atıfla şöyle demişti:

"Yeterse Sinan Ateş'i öldürttüğünüz torbacılara yeter, Yeterse her türlü pisliği ülkemize sokan fotoromanına yeter, yeterse ülkeye soktuğun milyonlarca kaçağa yeter, yeterse senin o kadınlara küfreden diline yeter, yeterse gençlere kan ağlatan torpillere yeter, hırsızlıklara yeter, çakallara yeter, SADAT'a yeter, paramiliterlere yeter. Evet yeter söz milletindir, söz Millet İttifakı'nındır."


MHP, Bahçeli'ye sorun soran gazeteciyi 'ajan' ilan ettiÖnceki Haber

MHP, Bahçeli'ye sorun soran gazeteciyi '...

Demirtaş, Erdoğan'ın adaylığına karşı YSK'ye itiraz edecekSonraki Haber

Demirtaş, Erdoğan'ın adaylığına karşı YS...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar