Başkan Mavi 3. Bölge Doğu ve Güneydoğu Dernekler Platformuna katıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Mavi 3. Bölge Doğu ve Güneydoğu Dernekler Platformuna katıldı
Abone ol
 İstanbul Hakkari İli ve İlçeleri Gönüllüleri Derneği Başkanı Selim Mavi ve yönetim kurulu istanbul Avcılar Hilton otel salonunda,  Doğu ve Güneydoğu illerini kapsayan 18 dernekten oluşan Doğu ve Güneydoğu Platformu adı altında sivil toplum örgütünün kahvaltısına katıldı.

Yoğun Kürt nüfusu ve Doğu Güneydoğu illerinin yaşamış olduğu İstanbul 3 bölge ilçelerinin halktan gelen stk'ların muzdarip olduğu temsiliyette Adalet ve taleplerde bulundu.
Basının ilgi gösterdiği toplantıya iş insanları kanaat önderleri sanatçı yazar akademisyen birçok insan katıldı
 
 Katılımcıları Türkçe ve Kürtçe selamladıktan sonra Ağrı, Batman, Erzurum, Muş, Bitlis, Bingöl, Ordu, Hakkari, Elazığ, Diyarbakır, Urfa, Adıyaman, Erzincan, Van, Siirt, Dersim, Malatya, Şırnak, Mardin’den oluşan 3. Bölge Doğu ve Güneydoğu Dernekler Platformu’nun amaçlarını, hedeflerini ve projelerini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Öztürk, gönlünün Türkiye’nin kucaklaşmasından bahsetmek olduğunu ancak temsilde adaletten, eşit yaklaşımdan ve adil olmaktan bahsetmenin mümkün olmadığını söyledi.
Platformlarının bu eksiklikleri gidermek amacıyla zorunluluktan doğduğunu söyleyen Öztürk, “Bu platformun oluşmasının temel sebepleri, eğitim, ekonomik, sosyal ve siyasal alanlarda bir birliktelik oluşturmaktır.
Artık ülkemizde siyasal sürtüşmeler, ötekileştirme, sınıfsal ayrılıklar, kentler arası milliyetçilik ayrımları ve adaletin eşitsizliğini istemiyoruz.
Temsilde adalet istiyoruz.
Bugün İstanbul 3. Bölge'de 4 milyon civarında seçmen var. Bunların 1.4 milyonu doğu ve güneydoğulu nüfustan oluşmaktadır. 3. Bölge'de 35 milletvekili var. İnsanların kapısını çalacak bir milletvekiliden bahsetmemiz mümkün değil. Madem temsilde adaletten bahsediyoruz, bu bölgede seçilebilir yerden en az 10 milletvekili istiyoruz.
Bütün siyasi partilere eşit muamelede yaklaşacağız. Kim bize değer verirse, onların yanında yer alacağız” açıklamasını yaptı.
Kanaat önderleri ve  İs insanları da fikirlerini anlattılar ve oluşumdan memnun olduklarını ifade ettiler.

 


Durankaya’da Eğitim Öğretim Yılı BaşladıÖnceki Haber

Durankaya’da Eğitim Öğretim Yılı Başladı

CHP'li Salıcı: Kürt sorunu belli bir kesimin dert edeceği bir konu değil, tüm Türkiye’nin sorunuSonraki Haber

CHP'li Salıcı: Kürt sorunu belli bir kes...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar