Ak Parti Hakkari İl Başkanlığına A. Muttalip Özbek seçildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abone ol
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir, Nevşehir ve Hakkari İl Kongrelerine video konferansla bağlandı. Tek liste halinde girilen Ak Parti Hakkari 7'inci Olağan Kongresinde 23. dönem Milletvekili Abdulmuttalip Özbek, il başkanlığına seçildi.

COLEMERG HABER

Gençlik ve Spor İl Müdürülüğüne ait Kapalı Spor Salonunda, 'Hakkari için İnandığın Yolda Yürü' sloganı ile düzenlenen Ak Parti Hakkari 7. Olağan Kongresine, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan, Eski Dönem İl Başkan Yardımcısı Allattin Parlak, Ak Parti İl Koordinatörü Hatice Merve Tatar, Hakkari Eski Milletvekili Hakkı Töre, AK Parti Van İl Başkanı Kayahan Türkmenoğlu, Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı,  Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Durankaya Beleye Başkanı İsmail Demirci, Büyükçiftlik Belediye Belde Başkanı Rüştü Zeydan,Eski Ak Parti İl Başkanlarından Emrullah Gür, Osman Kızılban, Nurettin Fırat, A. Mecit Tarhan, Mehmet Ertuş, İl kadın kolları başkanı Münevver Ertuş,Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cumhur Demir,Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Kenan Beyter,İş insanı Teoman Zeydan,Doğu Anadolu Bölgesi Gaziler ve Şehit Aileleri Federasyon Genel Başkanı Abdurrahman Er, Kanaat önderlerinden Mehmet Fırat,  Hakkı Töre,Timur Yoldaş, İlçe kadın kolları başkanları  ilçe başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve yüzlerce partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan Ak Parti eski İl Başkanı Emrullah Gür, bütün dava arkadaşlarına teşekkür ederek, herkesin kendisine hakkını helal etmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni dönemde görev verdiği İl Başkanı A. Muttalip Özbek kongreye katılan herkese teşekkür etti.

AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne kadar herkesle gönül bağı kuran bir parti olduğunu dile getiren Özbek, "AK Parti Edirne'den Hakkari'ye Türkiye'nin her yerinde taş üstüne taş koyan, her insana dokunmuş bir partidir. Bir emanet devralıyorum. Bu emaneti teslim alırken herkese adaletli ve hakkaniyetli davranacağımıza söz veriyorum. Teşkilatlarımızla tüm Hakkari halkının hizmetinde olacağız." diye konuştu.

Kongrede son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, yaptıkları işin salt bir siyasi organizasyon olmadığını ifade ederek, kendilerinin bir dava hareketinin neferleri olduklarını söyledi.

 Türkiye'nin yarınlarını daha aydınlık hale getirmek için uğraştıklarını anımsatan Yavuz,” Eğer kökü çok derinlerde olan ve maziden aldığımız ilhamla geleceğe doğru yürümüyor olsaydık, biz bunca tuzağı boşa çıkartamazdık, bunca prangayı bir bir kıramazdık. Dolayısıyla eğer Türkiye'de bunca tuzak boşa çıkartılmışsa, prangalar bir bir kırılmışsa ve kırılmaya devam ediyorsa siz yüreği coşkun ve güzel insanların katkısıyla oluyor bu. Biz maden davanın neferleriyiz makamlara oturup kalamayız, makamlar bizim hedefimiz, amacımız olamaz, makamlar ancak bizim için birer vasıta olabilir. Sizlere hizmetkarlık yapabilmek için ancak birer araç olabilir"

Cumhurbaşkanımız gittiği her mitingde 3 yıl bizden hiçbir şekilde bir şey beklemeyin diyerek meydanlarda hitapta bulunuyordu diyen Yavuz,”  Bugün muhalefet partileri böyle söylesin bakalım. O kadar kötüydü ki Türkiye'nin hali 3 yıl biz ancak nefes alırız diye düşünülüyordu. Türkiye adeta bayılmıştı, solonum cihazına bağlanmıştı, adım atamıyordu, nefes alamıyordu. Ama sizlerin helal oylarınızla iktidara gelen AK Parti ile birlikte nefes aldı, ayağa kalktı, yürüdü hatta koşuyor elhamdülillah. Biz Cumhur İttifakıyla kol kola daha çok uzun yıllar gideceğiz. Çok daha büyük işler gerçekleştireceğiz. Türkiye'nin dönüşümüne çok daha büyük katkılar sunacağız. Türkiye gelişecek, çok daha dönüşecek, çok daha güzelleşecek Allah'ın izniyle. Bundan hiçbirinizin şüphesi olmasın"

Türkiye'nin ikinci öncelikli meselesinin darbeler, terör ve vesayettir diyen Yavuz," Türkiye tam bir darbeler ülkesiydi. 10 yılda bir ihtilaller gerçekleşiyordu ve Türkiye'nin bütün kazanımları yerle bir ediliyordu. Sadece 1980 ihtilalinde 650 bin kişi gözaltına alınmıştı. 210 bin dosya mahkemelerde açılmış, bu 210 bin dosyadan 230 bin kişi yargılanmıştı. 517 kişi idama mahkum edilmişti. Bunların 50 tanesi biri sağdan biri soldan diyerek idam edilmişti. 10 binlerce kişi işkenceye maruz bırakılmıştı. Binlerce kişi yurt dışına kaçmak zorunda kalmıştı. Ve saire, ve saire. Darbeler böyle sonuçlar üretiyordu. AK Parti iktidara geldiği günlerde de herkesin kafasında şöyle bir cümle dolaşıyordu; "iktidar olmak mümkün ancak muktedir olmak mümkün değil.' Ama yine sizin her birinizin annemizin ak sütü kadar helal olan oylarımızla iktidarda tuttuğumuz, iktidara getirdiğimiz ve iktidarını da devam ettirdiğimiz AK Parti iktidarıyla birlikte artık bu algı da yerle bir oldu" diye konuştu.

Tek liste halinde girilen kongrede Abdulmuttalip Özbek, Ak Parti Hakkari İl Başkanlığına seçildi. Kongre protokol üyelerine verilen hediyeler ve hatıra foroğrafının çekimiyle son buldu. 

 

,

 

 

 

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 5
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 7
  KIZGIN
Kürdistan dağlarında ‘kadın Kolberler’ medyanın gündemi olduÖnceki Haber

Kürdistan dağlarında ‘kadın Kolberler’ m...

Türkiye’de 8 bin 104 kişi koronavirüse yakalandı Sonraki Haber

Türkiye’de 8 bin 104 kişi koronavirüse y...

Haber Yorumları

 • Hakkarili23-02-2021 00:18

  Atanmışlara seçilme hakkı veren demokrasi ülkemize hayırlı olsun

 • radikal22-02-2021 18:47

  Öncelikle demokrasinin ilkelerine inanan biri olarak (sizin için de dilerim) halkın iredesine saygı nezdinde hayırlı olsun diyorum. Lakin siyaset meydanını boşaltan, tekçi bir sistemi yaşamın her alanına dayatan bu iktidar anlayışınız uzun ömürlü olmayacaktır. siyasette tutunamayanlar adlı bir kitap yazılmış olsaydı kitap olurdunuz. Ranta dayalı yönetiminiz tekrar hayırlı olsun..

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar