Mal varlığına çöküldüğünü belirten iş insanı Fehmi Öztürk’ün davasında dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Eski AKP Milletvekili Cuma İçten sahtecilikten hüküm giyerek hapis cezası aldı.

Hazine Bakanı Mehmet Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı ile görüştü Hazine Bakanı Mehmet Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı ile görüştü

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, iş insanı Fehmi Öztürk, 2014 yılında Fırat Muşlu ile ortaklık kurdu. 2017 yılında bu ortaklığa son vermek istedi. Ancak ortağı uzlaşmaya yanaşmadı. Devreye eski AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in başkanlığını yaptığı 5 kişilik bir “heyet” girdi. Öztürk’ün kısa sürede 50 milyon dolarlık mal varlığı ile 360 milyon dolar değerindeki kentsel dönüşüm ve AVM projesi elinden alındı.

Öztürk, milyarlarca liralık vurgunu yargıya taşıyıp birçok dava açtı. Açtığı davalardan birisi de karara bağlandı. İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, 7 Mart’ta karar çıktı. Cuma İçten’in “özel belgede sahtecilik suçunu işlediği” belirtilerek 10 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. (Kaynak)